Loading...
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU I SKLEP 2021-03-03T15:06:25+00:00

WYPOŻYCZENIE KITE – LO STAGNONE

DLACZEGO WARTO WYPOŻYCZYĆ SPRZĘT DO KITESURFINGU W KITE LAB?

 

Wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu to idealne rozwiązanie jeśli nie pływasz powyżej 3 tygodni w roku i/albo nie masz ochoty kompletować i wozić ze sobą sprzętu.

W Kite Lab masz do dyspozycji najnowszy sprzęt Cabrinha (Switchblade, FX, Contra) i Duotone (Evo, Dice, Rebel).

Wypożyczenie kite na spocie Lo Stagnone w praktyce oznacza całodniowy dostęp do naszej bazy.

Możesz w ramach wypożyczenia zmieniać rozmiary latawców i desek, a także markę – dla porównania.

Dbamy o różnorodność, nie tylko w kwestii rozmiarów latawców (co oczywiste), ale ich modeli.
Mamy latawce all-roundowe, które w zasadzie same idą pod wiatr. Są latawce do nauki i praktyki skoków, rotacji i unhooked. No i oczywiście są latawce słabowiatrowe – nasze potężne maszyny do latania.
Deski są w rozmiarach od 132 cm do 165 cm.
Krótko mówiąc, baza jest jak sklep z cukierkami i będziecie chcieli (i mogli) spróbować wszystkiego.

Naturalnie mamy na stanie (w cenie wypożyczenia) wszystkie potrzebne akcesoria – trapezy, pianki, kaski.

 

wypożyczenie kite – 1 dzień – € 50

po ukończonym u nas kursie kitesurfingu – € 40

 

WYPOŻYCZENIE KITE – LO STAGNONE – CO MAMY NA STANIE

 

DUOTONE – MERCEDES WŚRÓD LATAWCÓW

Latawce Duotone (wcześniej North Kiteboarding) są znane na rynku z najwyższej jakości – zarówno pod kątem parametrów, jak i wytrzymałości i klasy wykonania. 

Zainwestowaliśmy w sprzęt z najwyższej półki, bo stawiamy na jakość w każdym aspekcie.

Duotone Evo to bestseller swojej marki. Najbardziej wszechstronny latawiec umożliwiający riderowi każdy styl jazdy – świetnie nadaje się na fale, to również wybór na beztroski freeride, zaś skoki są łatwe, wysokie i długie, a lądowania szczególnie łagodne. Evo ma duży zakres wiatrowy, jest bardzo stabilny i responsywny. Jego cechy wyróżniające to bardzo duży depower, łatwość wstawania z wody i łatwość płynięcia pod wiatr.

Duotone Dice to perełka dla freestylerów. Stworzony do skoków ma fantastyczny lift i hangtime. Fani unhooked doceniają pop po wypięciu, zaś ci, którzy kochają big air, chwalą sobie gładkie i w pełni kontrolowane kite loopy. Jednocześnie latawiec nadal uważany jest za wszechstronny. Wybacza błędy i współpracuje także z tymi, którzy zaczynają uczyć się akrobacji.

Duotone Rebel – to wybór riderów, którzy kochają freeride + big air. Ma największy ze wszystkich latawców Duotone zakres wiatrowy oraz największy hangtime. Stworzony został do długich lotów i w sumie niedaleko mu już do paralotni.

 

wypożyczenie kite lo stagnone, wypożyczenie kitesurfing lo stagnone, wypożyczenie kitesurfingu lo stagnone, wypożyczalnia kite lo stagnone, wypożyczalnia sprzętu kitesurfingowego w lo stagnone, wypożyczenie kite sycylia, wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu na Sycylii

 

 

CABRINHA – POWSZECHNIE KOCHANE ZABAWKI

Obok jakości stawiamy w Kite Lab na sprawdzone od lat i niezmiennie pożądane latawce. Cabrinhy są znane ze świetnych właściwości lotnych i są bardzo współpracujące, co szczególnie doceniamy pod kątem nauki. I to nie tylko nauki na poziomie kursu ale i kolejnych, pokursowych etapach nauki.

W naszej ocenie mają bardzo szeroki zakres wiatrowy, co widać szczególnie przy słabnącym wietrze. To latawce, które naprawdę mają dużo mocy.

Cabrinha Switchblade to jeden z najlepiej sprzedających się latawców na rynku. Ma bardzo dużo presji na barze, co jednych męczy, a innym daje poczucie mocy, dynamiki i kontroli sterowności. Posiada pięć tub poprzecznych, co czyni go sztywnym i stabilnym, choć także nieco cięższym. Sztywna konstrukcja sprawia, że bardzo szybko wstaje z wody. Świetnie idzie pod wiatr, jest łatwy i przewidywalny.
Rewelacyjnie nadaje się do freeridu, big air i skoków hooked. Ale przede wszystkim to latawiec najbardziej uniwersalny w stawce Cabrinhy.

Cabrinha FX to model do freestylu. Jest trochę bardziej wymagający od Switchblade, ponieważ ma mniej mocy i jest mniej stabilny. Jest za to najszybszym latawcem Cabrinhy. Idealny do loopów i unhooked – ma świetnego popa i długi slack. 
Jego słabą stroną jest dolny zakres wiatrowy – jak wieje na 12, bierzemy 12. Jak nie wieje na 12, nie poskaczemy.
Z opisu wynika, że jest to latawiec dla zaawansowanych riderów, ale niekoniecznie tak jest. FX jest określany mianem latawca progresywnego, co znaczy, że w miarę rozwoju swoich umiejętności, rider odkrywa coraz to nowsze właściwości sprzętu. Oznacza to w praktyce, że można poznać się z tym latawcem już po ukończeniu kursu i zyskaniu samodzielności na wodzie.

Cabrinha Contra to nasza nieoceniona maszyna do pływania na słabym wietrze. Największym atutem latawca, oprócz jego dolnego zakresu wiatrowego oczywiście, jest jego stabilność. Raz ustawiony na halsie, tam zostaje. Naprawdę czuć jego moc, ciąg i stabilność, niezależnie od tego, czy wiatr jest równy, czy nie. 
Przy dobrej technice ridera i stosunkowo dużej desce, Contra popłynie na wietrze poniżej 10 węzłów.

 

wypożyczenie kite sycylia, wypożyczenie kite lo stagnone, wypożyczenie sprzętu kite na sycylii, wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu na sycylii, wypożyczenie sprzętu do kitesurfingu lo stagnone, wypożyczalnia kite lo stagnone, wypożyczalnia kite sycylia, wypożyczalnia sprzętu do kitesurfingu na sycylii, wypożyczalnia sprzętu do kitesurfingu w lo stagnone

 


 

SKLEP

 

Wszystkie nasze latawce są pod koniec sezonu na sprzedaż.

Wymieniamy sprzęt co sezon z dwóch powodów:

– w ten sposób każdego lata mamy do waszej dyspozycji najnowszy sprzęt z najwyższej półki

– sprzęt, który sprzedajemy nie jest wyeksploatowany (na co składa się krótki czas używania oraz najwyższa dbałość o niego)

 

Niewątpliwie zaletą zakupu naszego sprzętu na miejscu jest możliwość obejrzenia i przetestowania go. Można też przetestować różne modele i po porównaniu wybrać ten, który najbardziej odpowiada.

Oczywiście prowadzimy też sprzedaż wysyłkową.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat naszych latawców / desek / barów – napisz do nas.

 

* * *

 

Na tę chwilę mamy w sprzedaży:

Duotone Dice 9, rok 2019

Duotone Evo 9, rok 2019

Duotone Evo 10, rok 2019

Duotone Dice 12, rok 2019

Cabrinha Contra 15, rok 2018

Cabrinha Contra 15, rok 2019

Cabrinha Contra 17, rok 2019

×