REZERWAT ZINGARO

REZERWAT ZINGARO – PRAWDZIWIE AKTYWNY WYPOCZYNEK

 

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na zachodniej Sycylii jest rezerwat Zingaro.
Polecamy, bo łączy aktywność i relaks.
Aktywność, ponieważ jest to hiking. Nie za długi, nie za trudny ale też nie po płaskim i nie 15 minut.
Ale także relaks, ponieważ możesz zatrzymać się w dowolnym momencie znajdując sobie kąt dla siebie. Najlepiej jedną z licznych i wcale nie zatłoczonych plaż w kolorach zieleni, piasku i turkusu.

Powiedzielibyśmy, że ta podróż jest czymś pomiędzy wspinaczką na górę Monte Cofano, a opalaniem się na plaży San Vito lo Capo.

Główne wejście do parku znajduje się na północ od wioski Scopello, ale można również wejść z drugiego końca parku, czyli na południe od San Vito lo Capo.
Pełny spacer od jednego wejścia do drugiego to około 12 km ale można zatoczyć mniejsze kółko, tak żeby spacer zamiast 24 km miał na przykład 8.

Ścieżek jest wiele. Te wyżej ulokowane oferują piękne widoki, te najniższe biegną wzdłuż wybrzeża i zahaczają o plaże. Im dalej się zapuścimy, tym mniej ludzi na plażach.

Wioska Scopello to również przyjemne miejsce do zobaczenia. Małe miasteczko jest urocze i można się zatrzymać na spritza i degustację lokalnych słodyczy. Trzeba tylko mieć na uwadze, że w szczycie sezonu, głównie w sierpniu jest bardzo turystycznie.
Scopello słynie również z prywatnej plaży La Tonnara. Wejście kosztuje kilka euro, ale miejsce jest jak z pocztówki. Jest tu małe muzeum tuńczyka i malutki szlak turystyczny do ruin na skale. Fajne jest również nurkowanie między stromymi skałami. Nie ma jednak piaszczystej plaży.

 

Plage de tonnara di scopello, sicile tourisme guide, visite sicile de l'ouest

 

W rezerwacie nie kupicie wody ani jedzenia, więc weźcie ze sobą własne przekąski i napoje.
Wstęp kosztuje 5 euro.

Zwierzęta nie są wpuszczane do parku. Jest możliwość zostawienia psa w klatce przy wejściu ale biorąc pod uwagę temperatury i długi czas przebywania w parku sugerujmy zostawić zwierzę w domu lub pod czyjąś opieką.

 

 

Można się załapać na wycieczkę statkiem do rezerwatu Zingaro wypływając z San Vito lo Capo lub Castellamare del Golfo.
Ta opcja pozwala zatrzymać się i nurkować w miejscach, które zwykle są niedostępne. Ale szczerze mówiąc nigdy tego nie testowaliśmy, więc nie możemy wiele powiedzieć.

 

Odległość od spotu: 65 km

Czas dojazdu: 50 min

 

POWRÓT DO PRZEWODNIKA