san_vito_lo_capo_1 SAN VITO LO CAPO - KiteLABkitelab, kite, szkoła, latawiec, przewodnik po sycylii, wiatr 

SAN VITO LO CAPO


Nasz spot nie jest ulokowany w miejscu typowo turystycznym. Mamy piękną zatokę – idealne miejsce do kitesurfingu, kameralne knajpki z pysznym jedzeniem i plantacje winogron aż po horyzont. Jeśli jednak pewnego dnia najdzie was pragnienie znalezienia się w gwarnym kurorcie, pełnym turystów, rozświetlonych pizzerii i bazarków z zabawkami, magnesami i kapeluszami, to XVIII-wieczne miasteczko San Vito Lo Capo jest planem na dzień.


Czym San Vito Lo Capo wabi do siebie turystów? Wielu twierdzi, że znajdująca się tu plaża o tej samej nazwie jest jedną z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszą plażą na Sycylii.


San Vito Lo Capo znajduje się pomiędzy dwoma rezerwatami przyrody – Zingaro i Monte Cofano. Plażę z jednej strony zamyka port rybacki i 40-metrowa latarnia morska, z drugiej strony spektakularna góra z urwiskiem od strony morza.


Piasek jest sypki i niemal biały. Wody Morza Tyrreńskiego są w tym miejscu krystalicznie czyste, ciepłe i turkusowo-błękitne. Na plaży można wynająć sobie leżak z parasolką, albo rozłożyć się pod palmą na ręczniku.


Kto męczy się od leżenia może ruszyć na spacer promenadą wzdłuż plaży, albo kameralniej – przejść się do pobliskiego Rezerwatu Cygana (Riserva dello Zingaro) - czyli w stronę wielkiej skały.

Na najbardziej aktywnych czekają tu szkoły nurkowania - organizowane są kilkugodzinne lub całodniowe wyprawy nurkowe, a także rejsy łodzią do rezerwatu Zingaro, połączone ze snorkellingiem.


Z kolei wieczorem San Vito Lo Capo to raj dla amatorów życia nocnego, dudniącej z każdej strony muzyki i kolorowych drinków z jeszcze bardziej kolorowymi palemkami. Często można tu trafić na imprezy na większą skalę, albo festiwale – np. widowiskowe święto patrona (św. Wita) 15-go czerwca, międzynarodowy festiwal latawców (maj), albo trzydniowy międzynarodowy festiwal kuskus w ostatnim tygodniu września (cus-cus di pesce to tutejszy specjał).


Odległość od spotu: 60 km
Czas dojazdu: 70 min.