spot_5 SPOT - KiteLABkitelab, kite, szkoła, latawiec, przewodnik po sycylii, wiatr

 

SPOT LO STAGNONE

 

Spot Lo Stagnone jest naszym punktem centralnym i bazą wypadową do wszystkich pozostałych miejsc. Znajduje się w miejscowości Birgi, pomiędzy miastami Trapani i Marsala.
Zakotwiczyliśmy się się na malowniczym, północno-zachodnim krańcu Sycylii. To region zamieszkiwany od tysiącleci, słynący z wydobycia soli, fantastycznego wina, nieprawdopodobnych zachodów słońca i dzikiej przyrody. To sprawia, że w wolne, bezwietrzne dni nie brakuje pomysłów na spędzenie czasu i miejsc, które warto odwiedzić.

Na szczęście bezwietrznych dni nie jest za wiele i na tym przede wszystkim opiera się specyfika spotu.

Warunki wiatrowe do szkoleń są idealne – prawie codziennie wieje stały, termiczny wiatr z prędkością pomiędzy 10, a 30 węzłów.

 

Pływamy po zatoce zamkniętej od zachodu wyspą Isola Santa Maria. Dzięki temu woda jest ciepła, płaska, a kierunek wiatru jest praktycznie stały.

Głębokość zatoki nie przekracza 1-1,5 metra (na wyspę możemy udać się pieszo). Płytka woda jest ogromnym atutem dla początkujących i średniozaawansowanych kitesurferów, ponieważ w każdej chwili i z każdego miejsca można wrócić piechotą. Niepotrzebna jest więc asekuracja motorówki. Zaawansowani docenią z kolei pojawiający się w niektórych punktach perfekcyjny flat.

Wprost odwrotnie do naszego drogiego Helu, na Sycylii idealne warunki wiatrowe idą w parze z piękną, słoneczną pogodą (krem z wysokim filtrem na nos jest koniecznością).

 


 

BAZA KITE LAB

 

Spot Lo stagnone usiany jest bazami szkółek kitesurfingu, dzięki czemu tętni życiem od wiosny do jesieni.

Nasza baza jest w samym centrum tego życia.

 

Jako jedyna polska szkoła kitesurfingu możemy pochwalić się pełną infrastrukturą:

Jest beachbar z fantastycznymi drinkami z klasyczną palemką, gdzie po aktywnym dniu schodzimy się na aperitivo przy zachodzie słońca.

Jest toaleta z przebieralnią, o co wcale niełatwo w tych rejonach.

Jest strefa chillu - leżaki, huśtawki, wi-fi.

Jest beachboy, kompresor i trawa pod latawce, mamy szerokie, wygodne zejście do wody. 

Jest także parking oraz urokliwe molo obok spotu.